Under $2000
Either for an established collector or someone who is just starting out, we've put together a diverse collection featuring original artwork priced under $2000 to make for a special one of a kind gift or to add to your own growing collection.
"8 Oysters II"
- Regular
- $1,400
- Sale
- $1,400
- Regular
-
Sold
- Unit Price
- per
12" x 24"
"11 Oysters II"
- Regular
- $1,400
- Sale
- $1,400
- Regular
-
Sold
- Unit Price
- per
24" x 12"
"Umbrella and the Sea"
- Regular
- $1,700
- Sale
- $1,700
- Regular
-
Sold
- Unit Price
- per
12" x 12"
"Twilight Glow"
- Regular
- $850
- Sale
- $850
- Regular
-
Sold
- Unit Price
- per
10" x 8"
"Lost in My Thoughts"
- Regular
- $1,800
- Sale
- $1,800
- Regular
-
Sold
- Unit Price
- per
24" x 20"
"Glossy Hairline"
- Regular
- $1,200
- Sale
- $1,200
- Regular
-
Sold
- Unit Price
- per
20" x 16"
"Lydia's Hat"
- Regular
- $1,200
- Sale
- $1,200
- Regular
-
Sold
- Unit Price
- per
20" x 16"
"Island Evening"
- Regular
- $295
- Sale
- $295
- Regular
-
Sold
- Unit Price
- per
5" x 7"
"Rugged Coastline"
- Regular
- $295
- Sale
- $295
- Regular
-
Sold
- Unit Price
- per
5" x 7"
"Illuminated Cove"
- Regular
- $800
- Sale
- $800
- Regular
-
Sold
- Unit Price
- per
8" x 10"
"Atlantic Breaker"
- Regular
- $1,400
- Sale
- $1,400
- Regular
-
Sold
- Unit Price
- per
12" x 24"
"Moonrise at Dusk"
- Regular
- $850
- Sale
- $850
- Regular
-
Sold
- Unit Price
- per
9" x 12"
"Eventide"
- Regular
- $975
- Sale
- $975
- Regular
-
Sold
- Unit Price
- per
11" x 14"
"Twilight Off the Coast"
- Regular
- $295
- Sale
- $295
- Regular
-
Sold
- Unit Price
- per
5" x 7"
"Mossy Rocks"
- Regular
- $850
- Sale
- $850
- Regular
-
Sold
- Unit Price
- per
8.5" x 11.25"
"Mythography 217"
- Regular
- $395
- Sale
- $395
- Regular
-
Sold
- Unit Price
- per
8" x 8"
"Mythography 218"
- Regular
- $395
- Sale
- $395
- Regular
-
Sold
- Unit Price
- per
8" x 8"
"Z is for Zinnia"
- Regular
- $750
- Sale
- $750
- Regular
-
Sold
- Unit Price
- per
12" x 12"
"B is for Bleeding Heart"
- Regular
- $750
- Sale
- $750
- Regular
-
Sold
- Unit Price
- per
12" x 12"
"R is for Rose"
- Regular
- $750
- Sale
- $750
- Regular
-
Sold
- Unit Price
- per
12" x 12"
"H is for Hibiscus"
- Regular
- $750
- Sale
- $750
- Regular
-
Sold
- Unit Price
- per
12" x 12"
"U is for Urn Plant"
- Regular
- $750
- Sale
- $750
- Regular
-
Sold
- Unit Price
- per
12" x 12"
"T is for Tulip"
- Regular
- $750
- Sale
- $750
- Regular
-
Sold
- Unit Price
- per
12" x 12"